آموزش, بهداشتی

شامپو بدون سولفات

شامپو بدون سولفات

شامپو بدون سولفات : سولفات ها چیست؟
سولفات ها مواد شیمیایی هستند که به طور گسترده در صنعت استفاده میشوند و به عنوان مواد پاک کننده نیز استفاده می شوند. آنها در زندگی روزمره ی ما وجود دارند مثل پاک کننده های خانگی ، شوینده ها و شامپو ….

در شامپو  دو نوع سولفات اصلی سدیم لوریل سولفات و سدیم لوره سولفات استفاده میشود. که باعث از بین بردن چربی میشود و فقط حکم پاک کنندگی را دارد. و اگر شامپویی که سولفات دارد را روی موهای خود بریزید کف بیشتری نسبت به شامپوی بدون سولفا ایجاد میکند.

در حقیقت سولفات ها از دسته های ماده پاک کننده ی سورفکتانت هستند که اثر پاک کنندگی بسیار بالایی دارند.پس سولفات در شامپو بیشترین دلیل برای پاک کنندگی هستند.

در صنایع از سولفات به عنوان ماده اصلی شامپو استفاده میکنند و حتی تاکنون بسیاری از شامپو ها با سولفات هستند اما این سولفات ها ممکن است به طور مستقیم بر روی سلامتی اثراتی بگذارند و به دنبال آن خطرات بسیار جدی بدنرا تهدید کند و یکی از این خطرات ایجاد سرطان است اما در مورد این ممکن است ادعای اشتباهی باشد اما به طور یقین باعث تحریک شدن پوست ، حساسیت و خارش میشود و اگر در تماس با چشم قرار بگیرند باعث سوزش چشم میشوند.

به مرور زمان شامپو های سولفات دار باعث خشک شدن مو میشوند اگر غلظت سولفات بیشتر باشد این حساسیت ها و خشکی مو بیشتر میشود. به این دلایل بسیاری از مردم از شامپو های بدون سولفات یا شامپوهای با سولفات ملایم استفاده میکنند. که از مزایای شامپوهای سولفات میتوان به تحریک پذیری کم و کاهش خشکی مو و به دنبال آن کاهش شوره و خارش و حتی کاهش سفیدی مو اشاره کرد و همچنین باعث درخشانی مو میشود. پس شامپو بدون سولفات از ایمنی و سلامن بیشتری برخورد دار است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *