بهداشتی

مراقبت از پوست دست

مراقبت از پوست دست

مراقبت از پوست دست نیز مانند مراقبت از پوست صورت بسیار مهم است و باید به آن اهمیت داد اما متاسفانه افرادی هستند که پوست دست را جدی نمیگیرند . چروکیدگی پوست دست نشان دهنده ی نازک شدن لایه ی کلاژن است ، رگ های برجسته روی دست نشان دهنده ی کمبود چربی زیر پوست است ، تابش نور آفتاب باعث ایجاد لکه های قهوه ای روی دست میشود و ترک های پوست دست به دلیل خشکی و کم آبی آن میباشد ، پس تمامی این ها نشان دهنده ی اهمیت ندادن به پوست دست خود است.

روتین مراقبتی از پوست دست

  • پاکسازی و شستشوی مناسب میتواند از طریق یک صابون مرطوب کننده صورت گیرد و سلول های مرده را از بین میبرد.
  • مرطوب کردن مداوم دست بسیار مهم است چون پوست دست دائم در تماس با آب و مواد شوینده است پس تمایل به خشکی بیشتری دارد و یک کرم دست مناسب بسیار مهم است.همچنین پوست دست آقایان ضخیم تر ، چرب تر و دارای موی بیشتری است پس میتوان کرم های مخصوص آقایان را نیز خریداری کرد.
  • ماساژ دادن دست با یک کرم مرطوب کننده یا یک لوسیون دست ، باعث ایجاد جریان خون در دست ها میشود بنابراین باعث سلامتی بیشتردست میشود.
  • رسیدگی به ناخن تاثیر به سزایی در سلامت و پاکیزگی دست دارد و میتوان از روغن ویتامین E یا مرطوب کننده یخوب ب روی ان استفاده کرد.
  • روغن نیز خاصیت نرم کنندگی دارد و برای حفظ رطوبت دست‌ قبل از ظرف شستن میتوان از روغن ناستفاده کرد. روغن بادام یا روغن زیتون ، روغن های مناسبی هستند و برای ماساژ دادن دست نیز میتوان از این روغن ها استفاده کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *